Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2010

Ηρακλής-ΠΑΟΚ 1-1....

ΤΖΑΜΠΑ χάθηκαν οι δύο βαθμοί.Πλέον όσοι πίστευαν πρωτάθλημα θα πρέπει να το ξεχάσουν.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στον αγώνα πολιωρκόντας την εστία του Φερνάντεζ.Η μία φάση μετά την άλλη αλλά η μπάλα δεν έλεγε να μπει..Μας έκανε το χατίρι στο 36ο λεπτό με τον Μουσλι να βρίσκει δίχτυα..Πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου ο Βιτόλο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.Μετά,στο 2ο ημίχρονο φάνηκε η αριθμητική υπεροχή του Ηρακλή.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ:

89' Κίτρινη κάρτα  ΠΑΟΚ Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια.

88' Ο Επστάιν θα  εκτελέσει φάουλ, με τον Παπαζαχαρία να παίρνει την κεφαλιά και τον Μαλεζά να διώχνει με τον ώμο πάνω στην γραμμή.

87’ Αλλαγή για  τον Ηρακλή ο Βέλλιος στην  θέση του Μάρα 86' Ο Αραμπατζής  δεν θα διώξει την μπάλα  που θα πάει πάνω στον Επστάιν,  ο οποίος θα κάνει το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

85'  Ο Βιεϊρίνια  με ατομική ενέργεια θα φτάσει  στο ύψος της μεγάλης περιοχής  και θα κάνει το σουτ, με  τον Φερνάντες να πέφτει και  να μαζεύει.

81’Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ ο Κουτσιανικούλης στην θέση του Μουσλίμοβιτς 77'  Ο Ίβιτς θα κάνει δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Φερνάντες να διώχνει.

76' Δυνατό σουτ του  Αραμπατζή από τα δεξιά, η  μπάλα θα χτυπήσει στο οριζόντιο  δοκάρι του Φερνάντες.

70’ Κίτρινες κάρτες  σε Γιάννούλη και «Πίτου» Γκαρσία

63' Ο Επσταίν από  τα αριστερά έβγαλε την σέντρα γυριστή κεφαλιά του Ιάκομπ, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χαλκιά.

55' Σέντρα  του Γιαννούλη από αριστερά, ο  Μαλεζάς δεν μπόρεσε να διώξει  και ο Γιάντσης από κοντά  με προβολή θα φέρει το παιχνίδια  στα ίσα.

46’ Αλλαγή για  τον Ηρακλή ο Γιάντσης στην  θέση του Ριμόλντι

46’ Αλλαγή για  τον ΠΑΟΚ ο Σορλέν στην θέση  του Εντίνιο

45΄Κόκκινη κάρτα  στον Βιτόλο βρήκε στο χέρι  του

43’ Κίτρινη κάρτα  στον Μάρτος για κράτημα πάνω  στον Βιερίνια.

37’ Αλλαγή για  τον Ηρακλή ο Γιαννούλης στην θέση του Μάρκες

36’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!! Ο  Ίβιτς έδωσε ασίστ στον Μουσλίμοβιτς, ο Βόσνιος με ιδανικό πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

30’ Κίτρινη κάρτα  στον Μάρα για φάουλ πάνω  στον Βιτόλο

28’ Κίτρινη κάρτα στον Μουσλίμοβίτς.

24’Κίτρινη κάρτα  στον Ριμόλντι για τράβηγμα πάνω στον Εντίνιο.

19’ Κάθετη πάσα  του Βιερίνια στον Ίβιτς ο  Σέρβος πλάσαρε και με το  σώμα ο Φερνάντες έδιωξε.

18’ Κίτρινη κάρτα  στον Αραμπατζή για φάουλ πάνω  στον Ιάκομπ

10’ Κάθετη πάσα  του Ίβιτς στον Εντίνιο φέρνει  την μπάλα μπροστά του όμως το γλιστερό τερέν δεν τον αφήνει να συνεχίσει την προσπάθεια με τον Φερνάντες να βγαίνει και να καπακώνει την μπάλα.

5’ Ο Γκαρσία  έξω από την μεγάλη περιοχή  επιχειρεί το  δυνατό σουτ απέκρουσε  ο Φερνάντες

3’ Ο Μουσλίμοβιτς  κερδίζει την μπάλα από τον Παπαζαχαρία ανατροπή του Βόσνιου επιθετικού μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον Σπάθα να σφυρίζει επιθετικό φάουλ.