Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2010

ΠΑΟΚ-βαζελος 2-1!!!

Οι παίκτες μπήκαν με μαγκιά στην κατάμεστη ΤΟΥΜΠΑ και πήραν το ματς!
Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε ο Γκαρσία με ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ εκτέλεση φάουλ!4 λεπτά αργότερα ο Σισε ισοφάρησε αλλά μετά από λίγο ο Ζλάταν κάρφωσε το γκολάκι μετά από τέλειο κατέβασμα της μπάλας!Η ΤΟΥΜΠΑ πήρε φωτιά!Ο παλμός της κερκίδας ήταν ονειρεμένος.Όλοι λένε ότι θύμιζε δεκαετίες 70 και 80'!!
Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος μπήκε πολύ δυνατά αλλά και ο βάζελος μπήκε καλά.Ο Βιεϊρινια έκανε μία τρίπλα και μπήκε στην περιοχή αλλά δεν σημάδεψε σωστά στο 2'!Υπήρξαν αρκετές φάσεις και από τις δύο πλευρές.Στο 2ο μέρος στο 53' μπήκε ο Μούσλι.Στο 57' μετά από κόρνερ του Βιεϊρίνια ο Ίβιτς παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Τζόρβας διώχνει.
Στο 60' έρχετε και το γκολ!!Ο ΠΑΜΠΛΟ ΓΚΑΡΣΙΑ μετά από τέλεια εκτέλεση φάουλ σχεδόν δίπλα από το κόρνερ σκοράρει και βάζει φωτιά στην ΤΟΥΜΠΑ!!!Στο 64' ο Σισέ ισοφαρίζει μετά από σέντρα του Σαλπιγγίδη.Στο 68' ο ΖΛΑΤΑΝ κάνει  το 2-1 μετά από τέλειο κατέβασμα της μπάλας!!Οι παίκτες κατάφεραν να κρατήσουν αυτό το σκορ!

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ:

Live game
1': Μακρινό σουτ του Λέτο, η μπάλα άουτ.
2': Ο Βιερίνια θα... αδειάσει τον Σπυρόπουλο, θα μπει στην περιοχή, θα σουτάρει με το αριστερό αλλά η μπάλα θα καταλήξει άουτ.
15': Δυνατό σουτ του Σισέ έξω από την περιοχή και δεξιά, με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ.
22': Ο Φωτάκης με εναέριο δυνατό σουτ έξω από την περιοχή θα στείλει την μπάλα άουτ.
23': Κίτρινη στον Κοντρέρας.
24': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Χαλκιά!
25': Ο Λέτο θα μπει από αριστερά στην περιοχή, θα σουτάρει αλλά η μπάλα θα περάσει άουτ.
29': Κίτρινη στον Βύντρα.

40': Κίτρινη σε Γκαρσία και Λέτο.
43': Σέντρα Λέτο, κεφαλιά Καντέ, θα μπλοκάρει ο Χαλκιάς.
45': Ο Βιερίνια θα κάνει την σέντρα, κεφαλιά του Εντίνιο η μπάλα άουτ.
48': Κίτρινη στον Σαριέγκι.
51': Ο Λέτο αριστερά μέσα στην περιοχή, θα «κλειστεί», θα κάνει το σουτ αλλά είναι αδύναμο. Η μπάλα άουτ.
54': Μουσλίμοβιτς αντί Εντίνιο.
56': Ο Σισέ θα   γυρίσει παράλληλα αλλά ο Λέτο δεν θα προλάβει την μπάλα.
57': Ο Βιερίνια εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Ίβιτς, ο Τζόρβας θα πέσει και θα διώξει.
60': ΓΚΟΟΟΟΟΛ!1-0 ο ΠΑΟΚ! Ο Πάμπλο Γκαρσία θα εκτελέσει το φάουλ από δεξιά, θα δώσει... τρελά φάλτσα με το αριστερό και θα την στείλει στα δίχτυα του Τζόρβα που απλά κοιτούσε την μπάλα.
64':  Ο Σαλπιγγίδης θα κάνει την παράλληλη σέντρα από δεξιά, ο Σισέ θα πεταχτεί στην πορεία της μπάλας στο πρώτο δοκάρι και θα ισοφαρίσει.
67': Δυνατό σουτ του Κατσουράνη, θα διώξει ο Χαλκιάς.
68': ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 2-1 ο ΠΑΟΚ! Ο Μουσλίμοβιτς θα βγει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού θα πλασάρει τον Τζόρβα και θα στείλει την μπάλα στο πλεκτό!!!
70': Χριστοδουλόπουλος αντί Κατσουράνη.
75': Εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη, θα μπλοκάρει εύκολα ο Χαλκιάς.
77': Νίνης αντί Λέτο.78': Ο Σισέ με προβολή θα προλάβει τον Χαλκιά, η μπάλα θα πάει προς τον Χριστοδουλόπουλο, ο οποίος δεν θα προλάβει.
81': Ο Σαλπιγγίδης θα μπει από δεξιά, θα γυρίσει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Νίνης ευτυχώς θα αστοχήσει!
88': Κριστιάνο αντί Σορλέν.

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Γκαρσία, Εντίνιο(54' Μουσλίμοβιτς), Σορλέν (88' Κριστιάνο), Μαλεζάς, Κοντρέρας, Λίνο, Φωτάκης, Βιεϊρίνια, Ίβιτς, Σνάουτσνερ.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Σαριέγκι, Καντέ, Σισέ, Λέτο (80' Νίνης), Σαλπιγγίδης, Σιμάο, Βύντρα, Καραγκούνης, Κατσουράνης (71' Χριστοδουλόπουλος), Σπυρόπουλος.

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ-----------ΜΟΥΣΛΙΜΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΓΚΑΡΣΙΑ-----------Όχι επειδή πέτυχαν τα γκολ.Όταν μπήκε ο Μούσλι ΠΑΟΚ σαν να ανέβασε ταχύτητες!!Ο Γκαρσία ήταν σε όλο το ματς πολύ καλός!